Презентація "подорож до африки". Презентація до уроку георафії Подорож Африкою Подорож Африкою


Дар'я Жиганова
Заняття у підготовчій групі «Подорож Африкою» з презентацією

Подорож Африкою. Кімнатні рослини.

Цілі: познайомити з найспекотнішим континентом Африкою, з кліматичними умовами, з тваринами: верблюд, антилопа, леопард, лама; виховувати любов до природи; розвивати допитливість та прагнення вивчати природу та живих мешканців Землі; вчити дітей передавати на малюнку характерні особливості рослини; розвивати дрібні рухи руки.

Матеріали та обладнання: фізична карта, персонаж доктор Айболіт, картинки із зображенням явищ природи, рослинного та тваринного світу. Африки; кімнатні рослини (Аспарагус, традесканція, алое)

Хід заняття

1. Вступне слово вихователя.

Я пропоную вам відправитися в подорож Африкою. У Африціпобували багато героїв літературних творів. Давайте ми зробимо подорожцей материк з відомим персонажем твори До. І. Чуковського. Відгадайте з ким:

Лікує маленьких дітей,

Лікує пташок та звірів,

Крізь свої окуляри дивиться

Добрий лікар…. (Айболіт)

Виставляється картинка із зображенням професора Айболита.

2. Гра – подорож« Африка» .

Летимо з лікарем Айболітом і потрапляємо

Дуже розпечене місце.

Не треба не грубки, ні дров,

У пісок кинув тісто –

І сніданок готовий.

Куди ми потрапили? (Пустеля Сахара)

Що означає слово «Цукру»? У перекладі з арабської «пустеля». Тут дуже жарко. Раптом попереду Айболіт побачив зелений острівець – оазис. Розгляньте фотографії африканських рослин. Подивіться, перед нами дерево, у нього відсутні гілки, висота 20 метрів і більше, на вершині стовбура коливається пучок з 40-70 листя довжиною до трьох метрів. Це фінікова пальма. Вона дає на рік від 100 до 200 кг. плодів. З листя роблять паркани, огорожі, плетуть сандалії та кошики, стовбур пальми використовують як будівельний матеріал. Із надрізу пальми витікає солодкий сік, який можна пити.

Які ще дерева ростуть у африканських лісах? (масляна пальма, банан, кавове дерево). Відпочив Айболіт і полетів на орлі, далі на південь до річки Лімпопо. Раптом почувся гул води. Айболіт побачив водоспад.

А за водоспадом лежить Саванна – це «дика, первісна рівнина», степ, вкритий високою трав'янистою рослинністю, серед якої зустрічаються самотні, рідше групами, дерева та чагарники. Які дерева можна зустріти у савані? (Баобаб, парасолькова акація)

А в Африці, а в Африці

На чорній Лімпопо

Сидить і плаче в Африці

Сумний Гіпопо.

І нишпорять дорогою

Слони та носороги.

І кажуть сердито:

«Що немає Айболита?»

Які ж тварини чекають на допомогу Айболита? Відгадайте загадки та дізнаєтесь.

Вона як змійка,

у траві миготить,

Хвістом виляє.

Хвіст обірве-

Інший наживе.

(Ящірка)

Цілий день літає,

Всім набридає.

Шкода завдає.

Від хвороб усіх корчить.

(Муха цеце.)

Коли він у клітці, то приємний.

Він хижий звір, хоча трошки

Як тигр і лев, схожий на кішку.

(Леопард)

Звір я горбатий,

А подобаюся хлопцям.

(Верблюд)

В'ється мотузка,

Наприкінці голівка.

(Змія)

Він ходить, голову задерши.

Чи не тому, що важливий граф.

Не тому, що горда вдача.

А тому, що він (Жираф).

Річкою пливе колода.

Ох і зле воно!

Тим, хто в річку потрапив,

Ніс відкусить (крокодил).

Дуже вже вигляд у них чудовий:

У тата – локони хвилею.

А мама ходить постриженою.

За що вона скривджена?

Недарма часто злиться

На всіх матуся (левиця)

Що за ковзани,

На всіх тільники?

(Зебри.)

Фізхвилинка

Лелека в Африку літав,

Ох, літав, ох, літав (махають руками).

Болотами там крокував,

Там йшов, там йшов (Крокують, високо піднімаючи коліна).

Риб, жаб він клював,

Він клював, він клював (нахиляються і випрямляються щоразу, зображуючи руками, як лелека клює).

Він об'ївся, ой-ой-ой,

Ой-ой-ой, ой-ой-ой! (Кругові рухи руками по животу.)

Полетів швидше додому,

Так, додому, так, додому (махають руками).

Гра «Розсіли тварин по Африці» .

Дітям необхідно взяти картинку із зображенням тварини та покласти на карту Африки.

Зображення для гри: птах – носоріг, горила, окапі, шимпанзе, муха цеце, леопард, носоріг, бегемот, жираф, антилопа гну, слони, лев, страус, зебра, варан, верблюд, газель, антилопа канна, крокодил, фламінго.

Послухайте вірші про тварин Африки. Покажіть картинку кожної тварини.

Найшвидший звір-гепард.

Він стає на старт,

Саваною мчить спритно,-

Гуляють носороги,

Щоб когось

Випадково не бадьохнути.

Подивіться, ну і ну!

Це антилопа гну.

Її гнуті роги

Захищають від ворога.

Подивіться скоріше:

Це хижак – цар звірів

До чого ж грізний вигляд,

Як на троні він сидить!

Запитайте всю саванну-

Не люблять ігуану!

І за шипи на шкірі,

І за характер також.

Трохи що – «Я з вами не дружу!»

Трохи що «Я дідусеві скажу!»

Він ігуани пращур,-

Величезний стародавній ящур.

3. Малювання "Кімнатні рослини".

Багато рослин приїхали до нас у будинок з Африки. Розгляньте їх.

Про Бальзамін.

Хрумтить за віконцем морозний денек.

Стоїмо на віконці квітка – вогник.

Малиновим кольором цвітуть пелюстки,

Наче й справді спалахнули вогники.

Його поливаю, його березі,

Його подарувати нікому не можу!

Дуже вже він яскравий, дуже вже гарний,

Дуже вже на мамину казку схожий!

Є. Благініна.

Бальзамін називають «Вогник»за яскраві червоні та малинові квітки. А ще в народі він отримав жартівливо – лагідну назву "Ванька - мокрий"за свої прозоро – водянисті стебла. Батьківщина - тропічні ліси Африки. Ця рослина не вибаглива, рясно квітуча, світлолюбна, але не виносить прямих сонячних променів.

Кажуть – алое, алое, – цікаво, що це таке?

Яке воно алое – алое, блакитне?

Добре чи зле? Маленьке чи велике?

Гарне чи погане?

Одного товариша по службі тата буквально врятувало алое.

А маминою найкращій подрузі алое не допомогло - е.

І ось я побачив алое на комоді у тітки Зої.

На комоді у тітки Зої в горщику росло алое.

Зелене, невелике, але колюче та криве.

Б. Заходер

Показати біля дошки напрямки стебел, форму горщика. Чи всі частини рослини однакові за кольором? Де світліше? Де темніше? Як це можна передати на малюнку одним простим олівцем? (Виховник показує прийоми малювання рослин.)

4. Підсумок заняття.

Розгляньте всі малюнки та виберіть найбільш виразні та найакуратніші. Поясніть свій вибір. Наше подорож Африкою завершилася.

Публікації на тему:

«Подорож Африкою». НОД з розвитку математичних уявлень у підготовчій групіМуніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 35 «Вишенька» третьої категорії с. Новотроїцьке «Подорож.

Конспект динамічної години для дітей підготовчої до школи групи «Подорож Африкою»Конспект динамічної години для дітей підготовчої до школи групи (6-7 років) «Подорож Африкою» Склала: Вихователь І кв категорії.

Конспект підсумкового заняття з ФЕМП у старшій групі «Подорож Африкою»Тема: «Подорож до Африки» Мета: - узагальнення та закріплення знання у дітей старшої групи з пройденого матеріалу за навчальний рік. Завдання:.

Для дітей старшої групи
Мною розроблено цикл занять «Географія для малюків» і щоб дітям було цікавіше, щоб краще запам'ятовувалося, я склала презентації для ознайомлення з кожним материком. По кожному материку два заняття: знайомство та закріплення матеріалу. Наприкінці циклу підсумковий КВК або інтелектуальне дозвілля «Подорож материками».

Я хочу показати фрагменти безпосередньо освітньої діяльності з використанням презентацій.
Я використала презентацію, наступного виду-
дляпозначення теми або як супровід поясненняпедагога.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Узагальнення досвіду роботи Тема: Використання презентацій в освітньому процесі. МАДОУ «Дитячий садок №2 загального виду» з Койгородок. Вихователь: Нечаєва Галина Яківна. 2015-2016 рік.

Для дітей старшої та підготовчої групи. Мною розроблено цикл занять «Географія для малюків» і щоб дітям було цікавіше, щоб краще запам'ятовувалося, я склала презентації для ознайомлення з кожним материком. По кожному материку два заняття: знайомство та закріплення матеріалу. Наприкінці циклу підсумковий КВК або інтелектуальне дозвілля «Подорож материками».

Я хочу показати фрагменти безпосередньо освітньої діяльності з використанням презентацій. Я використовувала презентацію, наступного виду – для позначення теми або як супровід пояснення педагога.

Підготувала: вихователь МАДОУ «Дитячий садок №2 загальнорозвиваючого виду» с. Койгородок. Нечаєва Г.Я. презентація. Подорож Африкою.

Старший гурт. «Подорож Африкою». Ціль: Розширення уявлень дітей про тварин спекотних країн. Завдання: Освітні: Уточнити уявлення дітей про тварини спекотних країн. Вчити підбирати синоніми до слова. Ознайомити зі звуком «ч», вивчати вимову звуку ізольовано й у словах. Вчити утворювати і вживати іменники зі зменшувально ласкавим суфіксам. Виховні: Закріплювати вміння працювати групою, домовлятися, враховувати думку партнера. Виховувати допитливість. Матеріал: використання ІКТ (медіа проектор, екран). Презентація «Подорож Африкою»; Географічна карта. Д/гра «Склади картинку». Аудіозапис «Морський прибій» та музика африканських джунглів.

Величезні ділянки суші, що з усіх боків оточені водою – це МАТЕРИКИ, АБО КОНТИНЕНТИ Південна Америка Північна Америка Африка Євразія Австралія

гра: «Визнач тварину за ознаками» Він небезпечний, у нього є один ріг на носі - Хто це?

Чиї гримаси та стискання повторюємо без запинки? Хто мешкає серед ліан? - Зграя спритних... мавп. Дуже люблять їсти банани, і це правда, … мавпи.

мавпа

Він африканський звір. Великі вуха та потужні лапи, І в джунглях його пізнаєш завжди ти. Він травоїдний, хобот великий, Ну, діти дайте відповідь, адже це ж ... - СЛОН

Непосида строката, Птах довгохвиста, Птах балакучий, Найбільш балакучий.

Папуга любить папугу А ви вмієте папугу? Чистомовка - Черепаха не нудна, Година сидить за чашкою чаю.

Який звук найчастіше повторював папуга? Звук «ч» завжди приголосний і м'який)

Фізмінка «Як у наших звірят». Як у наших звірят (бавовни в долоні) Лапки весело стукають: топ-топ-топ, топ-топ-топ. (тупають ногами) А втомилися ніжки, ляскають у долоні. Хлоп-хлоп-хлоп, хлоп-хлоп-хлоп. (бавовна в долоні) А потім вприсядочку (присідання) Скачуть звірі поряд. (стрибки на місці) А як пустяться бігти - Нікому їх не наздогнати. (легкий біг на місці)

Гра «назви тварину та її дитинча»

слоненя слон

Бегемот - бегемотик

Черепаха - черепашонок

Зебра - лоша


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Безпосередньо освітня діяльність із дітьми старшої групи з фізичної культури «А Африці, а Африці…» Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація» «Здоров'я»

Дане заняття розроблено з урахуванням здоров'язберігаючих технологій Ю. Базарного, В.Т. Кудрявцева і було представлено в рамках тижня здоров'я для відкритого перегляду, вихователям, педагогам з...

Конспект інтегрованого заняття на тему "Африка та тварини Африки"Склала вихователь МБДОУ «Дитячий садок комбінованого виду з групами для дітей з порушеннями мови №73» Пічугіна Наталія С...

Підготувала:

педагог додаткової освіти

Сінікова Олена Ігорівна

Подорож Африкою


Допливемо до Занзібара, попутаємо Сахарою.

Погуляємо з Гіппопо широкою Лімпопо.

Ми здійснюємо подорож до Африки.

Африка - царство найспекотнішого у світі сонця та гарячого піску.

Учені вважають, що саме в Африці близько чотирьох мільйонів років тому з'явилися перші люди.

Тому Африку часто називають "колиска людства".

Різноманітна та дивовижна природа Африки.

Потім клімат трохи пом'якшується, і ґрунт стає більш родючим.


У тропічних лісах, саванах та пустелях Африки збереглися первісні племена.

Вони живуть у глиняних хатинах, годуються плодами диких рослин, полюють.

Ці племена поклоняються духам предків чи племінним богам.

Багато хто вірить у чаклунство і носить амулети, що захищають від відьом і злих духів.

Жителі Африки вирощують каву та какао, банани та фініки, апельсини та кокосові горіхи, рис, арахіс та бавовну.

Багато племен займаються скотарством, і найчастіше вони кочують зі своїми стадами від пасовища до пасовища.


Пустеля Сахара

Цукру - найбільша пустеля світу, її називають "королевою пустелею"

Подивіться: земля в пустелі вкрита золотисто-жовтим піском, м'яким розсипчастим пилом, темним камінням. Там дуже мало рослин, майже немає тварин.

Чи можуть у такому місці взагалі жити рослини?

Виявляється, можуть. У пустелі ростуть низькі рослини з маленькими листочками.

Як вони обходяться без води? У цих рослин дуже довгі коріння. Якщо таку рослину викопати і забратися на дах 15-поверхового будинку, то його коріння дістанеться до землі.

Навіщо рослині таке довге коріння? Діставати воду, що знаходиться глибоко під землею.

Хто ж живе у пустелі?


Верблюда називають "кораблем пустелі".

Рухи його такі плавні, як у корабля. Верблюди перевозять важкі вантажі, людей. Це дуже сильні та витривалі тварини.

Чому не жарко їм у пустелі?

Довга густа шерсть захищає тіло верблюда від палючих сонячних променів.

Пісок такий гарячий, що обпалює ноги.

Чим вони захищені у верблюда?

Копитами.

Які вони у верблюда?

На ногах у верблюда товсті мозолі. Щоб верблюду зручно було ходити піском, мозолі у верблюда широкі.


Коли вітер у Сахарі піднімає пісок, важко дихати, і ніздрі у верблюда можуть закриватися за допомогою м'язів. (як дверцята). І вуха у верблюда влаштовані так, що пісок не набивається до них. Вони маленькі та зарослі волосками.

Перед тим, як вирушити в дорогу, господар дає верблюду багато води та корму. У горбу у верблюда накопичуються жир і вода, які він витрачатиме в переходах пустелею.



Жарко в пустелі!

Так жарко, що іноді можна підсмажити яєчню на розпеченому сонцем камінні. Дуже хочеться відпочити десь біля води, в тіні.

І раптом перед нами невелике озеро, на берегах якого ростуть пальми.

Це - оазис.

В оазі живуть тварини, живуть і люди, ростуть фінікові пальми. Фініки – основна їжа мешканців оази. Сушені фініки не дарма називають "хліб пустелі". Фініки поживні, солодкі. Їх із задоволенням їдять і верблюди.


Саванна

Перед нами африканська савана . Вона вся вкрита травою.

Яка вона у савані?

Жовта, суха, коли немає дощу, та зелена, соковита після дощів.

Подекуди в савані ростуть гігантські дерева. баобаби .

Товщина ствола баобаба така, що для того, щоб охопити його, потрібно взятися за руки цілій групі людей.

Африканці кажуть: Баобаб великий, але з нього не розпалиш навіть маленького багаття. .

Як же так?

А відбувається так тому, що стовбур баобаба сповнений водою.

Зробимо прогулянку саванною, поспостерігаємо за її мешканцями.


Ось стоїть величний цар звірів - лев .

Колір вовни дозволяє леву бути непомітним серед жовтої, сухої трави.

Чому леву важливо бути непомітним?

Він хижак, вистежує видобуток. савані дуже важко сховатися - там немає густих чагарників.

На полювання ходять, як правило, левиці. Вони рухливіші, спритніші, більш щасливі в полюванні. Самі ж леви важкі, неповороткі, ліниві.

Леви нападають головним чином на хворих тварин. Знищуючи їх, вони оберігають здорових тварин від хвороб.


На кого ж полюють леви?

Їхньою здобиччю найчастіше стають зебри, антилопи, газелі.


У савані живе найвища тварина на планеті.

Це Жираф . У нього довгі ноги, довга шия. Він висотою з двоповерховий будинок і дістає до верхівок високих дерев, зриваючи листя. Найулюбленіші ласощі жирафу - листя акацій.

Поряд із жирафом часто пасуться зебри, антилопи, газелі, страуси. Чим приваблює їхній жираф?

Високий зріст, чуйні вуха і пильні очі допомагають йому побачити хижака, що наближається, і оголосити всім на сполох. Очі у жирафа розташовані так, що, не повертаючи голову, він бачить усе довкола.

Як же він дотягується до води?

Він такий високий, а вода низька! Жираф широко розставляє ноги, щоб дотягнутися до води.


"І співати не співає, і літати не літає. За що ж народ її птахом вважає?"

Це - страус .

Він не вміє літати. Але він має крила. Щоправда, служать вони йому лише прикрасою.

Страуси, як і всі інші птахи, відкладають яйця, з яких вилуплюються пташенята. Яйце у ​​страуса 15-17 см в довжину і 13-15 в діаметрі.

Страус дуже ненажерливий. Його їжа – це рослини, ягоди, зерна. А щоб їжа краще перетравлювалася, страус іноді ковтає камінці, шматочки заліза та інші предмети.

Страус має ворогів.

Як урятуватися йому від них? У страуса довгі і дуже сильні ноги, на яких він бігає так само швидко, як коні.


А ось і африканський гігант - слон .

Чи наважиться лев напасти на слона?

Слон - могутня, дуже сильна тварина. Леву з ним не впоратися.

Найдивовижніше у слона - хобот .

Що робить слон?

За допомогою хоботу слон збирає листя та плоди з дерев, рве траву, п'є. Їм він граючи переносить досить товсте дерево. Хоботом слон захищається від ворогів, виражає ніжність, погладжуючи з любов'ю своїх дитинчат.

Слони нічого не бояться. Урочисто підходять вони до водопою та п'ють.

Як вони це роблять?

Хоботом слони набирають воду та відправляють її в рот. А також поливають себе та один одного водою, охолоджуючись.


Раптом з води з'явилися очі, вуха, ніздрі величезного звіра. Хто це?

Бегемот.

Паща у бегемота величезна, ікла досягають у довжину 65 см.

Особливо великі ікла на нижній щелепі. Цією щелепою він набирає водорості із дна, як ковшем екскаватора.

Дитинчата бегемота часто сидять на спинах своїх батьків, як на сірих мокрих скелях.

А якщо мати попливе – маленький бегемотик стоїть на ній, як капітан на капітанському містку.


Північна Африка - Батьківщина однієї з найдавніших цивілізацій - давньоєгипетської.

Досі височіють у долині річки Ніл величезні піраміди - ці дивовижні штучні гори – гробниці стародавніх єгипетських царів – фараонів.

Створенням вічної усипальниці фараон забезпечував своєму безсмертному духу вічне житло.

Камені пірамід так щільно примикають один до одного, що в щілину між двома каменями неможливо просунути навіть лезо ножа.


Біля піраміди Хафра можна побачити величезну статую.

Це знаменитий Великий Сфінкс - фігура лева, що лежить, з людською головою.

"Батько жаху" - так називають великого сфінксу жителі пустелі. Найбільший страх він вселяє їм уночі, освітлений яскравим місяцем.

Жителі пустелі вірили, що у стародавніх статуях єгипетських богів живуть злі духи, і тому намагалися знищити якнайбільше їхніх зображень.

З таким гігантом, як великий сфінкс, впоратися їм було не під силу, але покалічили його ґрунтовно: обличчя його потріскалося, ніс та підборіддя відбиті.


Дбаючи про душу померлого фараона, не забували і про необхідні йому речі. У піраміду поміщали коштовності та інші предмети, що належали фараону.

На жаль, царські гробниці були пограбовані ще в давнину, і до наших днів збереглися лише порожні зали та нескінченні переходи всередині пірамід.

І тільки піраміда царя династії Тутанхамона, завдяки щасливому випадку, не була розграбована, і всі незліченні скарби постали перед очима вчених.


  • Одна частина дітей прикрашає пустелю
  • Інші діти розфарбовують тварин, що мешкають у пустелі

ПРезентація «подорож до африки» Автор Деріш Лариса Борисівна МБДОУ ЦРР ДС №54 «Зірочка» м. Озерськ актуальність Розширення та поглиблення знань дітей про мешканців нашої планети, розвиток творчого мислення та дослідницьких навичок дітей. Учасники

  • Діти підготовчої групи
  • Педагоги
  • Батьки
МЕТА Активувати пізнавально-мовленнєву діяльність дітей через інтеграцію освітніх областей (пізнання, комунікація, читання художньої літератури, продуктивна діяльність). завдання
  • Ознайомити дітей із найспекотнішим континентом-Африкою, кліматичними умовами, населенням, традиціями.
  • Створити умови для збагачення уявлень дітей про тваринний та рослинний світ Африки
  • Розвиток мовлення дітей, активація мовної активності та збагачення словникового запасу
  • Створення умов активної продуктивної діяльності дітей
Прогнозований результат
  • Формування уявлень про взаємозв'язок тварин організмів з довкіллям
  • Формування у дітей інтересу до навколишнього світу
  • Розвиток пізнавальних та творчих здібностей
  • Оформлення разом з дітьми та батьками виставку творчих робіт
Етапи здійснення
  • 1 етап Визначення тематики освітньої події.
  • 2 етап Визначення цілей та завдань майбутньої освітньої події, планування етапів підготовки.
  • 3 етап Підготовка до освітньої події. У процесі підготовки діти отримують знання та вміння, які будуть необхідні під час проведення. Тут проводяться творчі майстерні, дітям даються спеціальні завдання та готують тематичні матеріали.
  • 4 етап Проведення освітньої події. Найяскравіший, довгоочікуваний момент дії. Розробляється сценарій. Оформлення місця проведення, спільна творча діяльність. І як результат – оформлення виставки продуктів діяльності.
  • 5 етап Рефлексія. Ефект від участі у освітній події. За підсумками проводиться обмін думками щодо прожитого, діляться враженнями.
1 етап – підготовчий Модель трьох питань. Що ми знаємо?
  • В Африці дуже спекотно. Там живуть леви, жирафи, мавпи, крокодили. Там не буває зими. Шкіра у людей там чорного кольору
  • Що ми хочемо дізнатися?
  • Які ще тварини мешкають в Африці?
  • Які рослини, окрім пальм, там ростуть?
  • Які країни є в Африці?
  • Як дізнатися?
  • Запитати у дорослих
  • Переглянути в Інтернеті
  • Прочитати в енциклопедії
Збір інформації про африку
  • Перегляд телевізійних передач, інтернет - ресурсів про тварин, рослини, народи Африки
  • Перегляд мультфільмів «Крихітка Єнот», «Мадагаскар»
  • Читання казки К.Чуковського «Доктор Айболіт»
  • Відвідування бібліотеки (підбір та вивчення художньої літератури: А. Купрін «Слон», І. Новікова «Ми йдемо по зоопарку», С. Маршак «Дітки в клітці» та ін., енциклопедій: «Велика дитяча енциклопедія», «Тварини Африки») , «Африканські простори»)
  • Перегляд ілюстрацій на тему «У світі дикої природи»
  • Розгляд карти, знаходження Африки на глобусі
2-й етап практичний
  • Художня творчість: малювання, ліплення, конструювання (орігамі) тварин та рослин Африки, розфарбовування масок, виготовлення намиста
  • Знайомство з дитячими пісеньками про Африку, людей та тварин, які проживають на цьому континенті
  • Домашній перегляд мультфільму: «Канікули Боніффація»
  • Домашнє завдання для дітей та батьків – спільне виготовлення макетів Африки з будь-якого матеріалу для творчості
  • Спільне розгляд атласу «Світ навколо нас»
  • Розгляд картинок із африканськими сюжетами
  • Знайомство з національним одягом, музичними інструментами
  • Виставка дитячих книг, енциклопедій, атласів на тему проекту
  • Розповіді дітей про цікаві факти з життя тварин
  • Презентація у картинках «Тварини Африки»
З-й етап підсумковий
  • Виставка виробів «Тварини Африки»
  • Створення дитячих малюнків «Ми Африкою гуляємо»
  • Створення виставки-«Подорож до Африки»
  • Форми реалізації
  • Дослідницька діяльність
  • Ігрова діяльність (дидактичні, рухливі, режисерські ігри
  • Виконання робіт з образотворчої діяльності та ручної праці
  • Виставки спільних робіт (батьки + діти)
  • Читання художньої літератури
  • Використання мультимедійних презентацій
  • Обладнання та матеріали
  • Глобус, карта світу
  • Ілюстрації із зображенням тварин, рослин Африки.
  • Схеми для складання описових оповідань
  • Художні книги з описом Африки, енциклопедії
  • Мультимедіа ресурси
Опис проекту Яскрава подія «Подорож до Африки» відбулася, коли один із дітей знайшов у своїй шафці листа від капітана Врунгеля з проханням вирушити до нього в далеку подорож – Африку. Діти одразу надихнулися цією ідеєю, а ми надали їм можливість поміркувати, а яким може бути наступний крок. Що ми знаємо про Африку, як можна звернутися до Африки. Ми можемо просто побудувати корабель, або сісти в поїзд, а може полетіти літаком, а можемо проявити фантазію і знайти щось нове, створити щось цікаве. Хтось із дітей запропонував полетіти на повітряній кулі. У результаті вирішили прокласти шлях, побудувати корабель і вирушити на незвіданий материк до Африки.

Так ми розпочали свій проект. Весь тиждень був присвячений Африці.

Діти принесли з дому книги про тварин, енциклопедію, настільні ігри, іграшки тварин та ін. Ми створили в групі куточок Африки, внесли карту та відзначили на ній місце розташування Африки. Зазначили, що материк пофарбований переважно у жовтий колір. З енциклопедії дізналися чому. Ще ми довідалися, що в Африці є гори, савана, топічний ліс. Відповіді дітей я доповнила своєю розповіддю про Африку з використанням відеопрезентації. Завітали до бібліотечного уроку. Протягом усього тижня читали художні твори про Африку, грали з тваринами Африки, з конструкторів будували піраміди, робили африканські маски та маски тварин. Діти дізналися багато цікавого про Африку: які пустелі, річки, які рослини, які тварини є в Африці, розглядали ілюстрації, енциклопедії. За допомогою досвіду дізналися, чому верблюди живуть в Африці та легко пересуваються піском. Розглядаючи атлас про тварин, вирішили зробити свій – намалювати тварин Африки. З цікавістю діти грали у режисерську гру, де самі обрали короля племені, який боровся із дикими тваринами.

Результат

  • Залучення дітей до цікавого та захоплюючого світу природи Африки
  • Знання назв тварин та рослин, розташування континенту Африка на карті
  • Створення сприятливої ​​атмосфери для самостійного вивчення тваринного та рослинного світу Африки спільно з батьками
  • Створення виставки «Подорож до Африки»
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ Інтернет ресурси Сайт https://www.maam.ru Сайт https://wwwpedsovet.su

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Туристичний маршрут Африкою

День 1. Йоганнесбург Вранці ви прибуваєте до неофіційної столиці Південної Африки - Йоганнесбургу, щоб вже в аеропорту орендувати автомобілі та вирушити на знайомство з містом. Почати можна з великого Музею Африки, а потім поїхати до самого хіпстерського району міста - Newtown. Побувати у левовому розпліднику, де можна не лише поспостерігати за левенятами, а й навіть пограти з ними. Заглянути до етнографічного села Леседі, свого роду колиска культури африканських племен. Головна мета створення села - дати уявлення про традиційний спосіб життя деяких з народів Південної Африки.

День 2. Свазіленд Прокинувшись у галасливому африканському мегаполісі, ми вирушимо у бік однієї з карликових держав Африки – Свазіленду. Країна лежить на плато Вельд, яке уступами знижується із заходу Схід. Більшість працездатного населення зайнята сільському господарстві. Тут вирощують цукрову тростину, бавовник, кукурудзу, рис, цитрусові, ананаси, тютюн. Сьогодні ми проведемо 385 км (4 години).

День 3. Мапуту, Мозамбік Сьогоднішній день ми почнемо рано, щоб спостерігати за ранковою активністю звірів у Game Reserve, а до другої половини дня встигнути на знамениті серф-пляжі Мапуту. Столиця Мозамбіку колись була дуже гарним містом, але далися взнаки 20 років війни. Зараз це скоріше курорт для любителів екзотики, оскільки місто досить бідне і тільки починає відновлювати колишню чарівність, але тут чудові піщані пляжі, коралові рифи, доброзичлива атмосфера та цілий рік гарна погода. Сьогодні в дорозі – 209 км (3 години)

День 4-6. Машише На 4 день ми дістаємося міста Машише, знаменитого своїми свіжими морепродуктами і чудовим дайвінгом. У цей день ми проводимо 469 км (7 годин). На другий день у Машиші ви можете розслабитись на його золотих пляжах, але ми рекомендуємо зробити занурення, щоб побачити рідкісне у цьому світі явище – танець Манти Рей.

День 7-8. Крюгер Крюгер (Kruger National Park) - найвідоміший і найприбутковіший національний парк Південної Африки. Розташований на території майже 2 млн гектар (ні багато ні мало, а тут міг би спокійно розміститися цілий Ізраїль), Крюгер-парк розділений на 14 еко-зон, кожна з яких може похвалитися абсолютно різними представниками флори і фауни. Однак своєї шаленої популярності серед туристів Крюгер насамперед зобов'язаний наявності «великої п'ятірки»: лева, носорога, слона, буйвола та леопарда. Ночуємо у незабутніх лоджах на березі річки Мачампані у Лімпопо. Дорогою 483 км (8 годин). На другий день ми вирушимо на ранковий або вечірній сафарі, крім того, можна вивчити парк самостійно.

День 9. Булавайо Булавайо – друге за величиною місто Зімбабве після столиці Хараре. І нехай саме місто не відрізняється архітектурними вишукуваннями, у ньому багато цікавого. Наприклад, руїни стародавнього міста Хамі, столиці Королівства Бутуа, внесені до списку Світової Спадщини ЮНЕСКО. Або заповідник дикої природи Тшабалала, за вісім кілометрів від центру міста по дорозі Матопос, що став природним середовищем проживання жирафів, куди, зебр, бейзи і гну, а також притулок для диких тварин Чипангалі, що забезпечує догляд за покинутими, хворими або осиротілими ди. А якщо душа рветься до прекрасного, завітайте до Центру мистецтва та народної творчості Мзиліказі, який пропонує увазі відвідувачів кераміку, предмети африканської народної творчості, скульптуру, а також малювальні студії та художні галереї.

День 10-11. Вікторія Фоллс Дорога приведе нас до одного з чудес світу - Водоспаду Вікторія, у нас буде достатньо часу, щоб побродити територією парку з боку Зімбабве. На місцевому говірці водоспад має одразу два імені - Мосі-оа-Тунья, що перекладається як «гримливий дим», і Чонгуе, що означає «місце веселки». Обидві назви цілком точно характеризують водоспад. Увечері підемо вечеряти у знаменитий готель Лівінгстон, щоб відчути себе в епосі колонізаторів. Тут також багато різних атракцій: польоти над водоспадом, рафтинг, маршрути для трекінгу і захоплюючий дух банджі джампінг. Мабуть, це буде один із найбарвистіших днів подорожі, адже на нас чекає дорога ще через два національні парки.

День 12-13. Дельта Окаванго Окаванго – це дивовижне явище природи – єдина у світі річка, яка нікуди не впадає. Починаючи свій шлях в Анголі, вона колись впадала у величезне озеро, яке пересохло багато сотень років тому. Але річка не здається, вона несе свої води туди, де вони розливаються в дельту і губляться в пісках Калахарі. Дельта Окаванго утворює унікальну екосистему з безліччю каналів та островів. Велика кількість води приваблює сюди тисячі птахів і є єдиним місцем проживання рідкісної та полохливої ​​антилопи ситатунгу. Завдяки великій кількості каналів крім звичного сафарі на позашляховику практично кожен готель проводить і човнові екскурсії. Але найцікавіше з доступних тут екскурсій – це можливість піших прогулянок у дикій природі. Під час подорожі до дельти ми проведемо ніч у бушменських хатинах – мабуть, це буде найневибагливіша житло з усіх, що ви можете уявити. Ви будете далеко від цивілізації та її зручностей, що саме по собі є унікальним досвідом. Увечері ми сидітимемо біля вогнища під зірками разом із бушменами і намагатимемося співати з ними їхні пісні:)

День 14. Маун Майже в самому серці дельти розташоване містечко Маун. Поряд із високою сучасною будівлею телекомунікаційного центру тут гніздяться характерні африканські хатині, так звані «рондовелі». Потужні дизельні установки гуркотять на набережній, куди, за розповідями, іноді вибираються крокодили, що пожирають недбайливих роззяв - по кілька людей на рік. На вулицях серед перехожих, одягнених у звичайний літній одяг, частенько можна побачити хереро в широчених спідницях, які швидше придатні для бальних танців, ніж для ходіння пісками Мауна. Цю дивну моду плем'я хереро колись перейняло у німецьких місіонерів і тепер надзвичайно пишаються своєю сукнею. За бажанням можливий гейм-драйв у національному парку, що є домом для найбільшої популяції слонів в Африці, або круїз на заході сонця по річці Чобе. У цьому місці зустрічаються русла річок Чобе та Замбезі, утворюючи кордони чотирьох держав – Намібії, Ботсвани, Замбії та Зімбабве.

День 15. Хама Ріно За 25 кілометрів на північ від Сєрова, на території пустелі Калахарі, знаходиться заповідник «Хама Ріно», створений на початку 90-х років минулого століття. Тут мешкають чорні та білі носороги, яким загрожує повне зникнення, леопарди, кілька видів зебр та антилоп, шакали, гієни та інші види африканських тварин. З грудня до лютого у Південній Африці починається сухий спекотний сезон, і тоді тварини збираються біля водойм. Це найсприятливіший час для спостереження за мешканцями заповідника.

День 16-17. Йоганнесбург Сьогодні ми завершимо наше Велике Африканське Коло, повернувшись у вихідну точку подорожі - Йоганнесбург. Увечері відзначимо це в одному з руфтоп-барів з видом на нічне місто. У дорозі – 586 км (7 годин).

Дати Старт - фініш Комфорт Ціна За 1 особу з 29 жовтня по 14 листопада Black $2699 / $3899 з 29 жовтня по 14 листопада Comfort $2799 / $3799 з 29 жовтня по 14 листопада VIP $4900